დასჯილი გმირი — ძალიან უცნაური შემთხვევა სერია A-ში
ცოტა ხნის წინ დასრულდა იტალიის სერია A-ს 26-ე ტურში ლეჩესა და უდინეზეს შორის გამართული დაპირისპირება, რომელშიც სტუმრებმა 1-0 იმარჯვეს.
აღნიშნულ მატჩში ძალიან უცნაური შემთხვევა დაფიქსირდა: 29-ე წუთზე უდინეზემ თერთმეტმეტრიანი მოიპოვა და, მიუხედავად იმისა, რომ კაპიტანი, "თეთრ-შავებში" პენალტის მთავარი შემსრულებელი, ფლორიან ტოვენი მოედანზე იყო, ბურთი ლორენცო ლუკამ აიღო და არავის უთმობდა. ამან თანაგუნდელების განრისხება გამოიწვია - იაკა ბიოლი, ალექსის სანჩესი, უმარ სოლე და სხვები ახალგაზრდა შემტევის შეჩერებას ცდილობდნენ. შექმნილმა სიტუაციამ ლეჩეს ფეხბურთელებიც კი გააბრაზა, რადგან დრო ძალიან გაიწელა.
საბოლოოდ, 32-ე წუთზე, ლორენცო ლუკამ პენალტი მაინც თავად დაარტყა, გაიტანა და თავის გუნდს მოაგებინა. თუმცა, ამ ისტორიას კიდევ უფრო საინტერესოს ის ხდის, რომ თანაგუნდელებმა მასთან ერთად გოლი არ აღნიშნეს - მეტიც, უდინეზეს გერმანელმა მთავარმა მწვრთნელმა, კოსტა რუნიაიჩმა 24 წლის იტალიელი ფეხბურთელი მოედნიდან მაშინვე გაიყვანა და 36-ე წუთზე სათამაშოდ იკერ ბრავო შეუშვა.