ფრანსიშკუ ტრინკაუს დამატებას ტოპ კლუბები ცდილობენ
ახალი სეზონის წინ, მანჩესტერ იუნაიტედი შეტევის გაძლიერებას ფიქრობს, კლუბი როგორც ახალი ცხრანომრის, ასევე ვინგერის დამატებას განიხილავს. რუბენ ამორიმის სურვილი, მისი ყოფილი ფეხბურთელი დაიმატოს და კვლავ გააგრძელოს მასთან მუშაობა. საუბარია ფრანსიშკუ ტრინკაუზე, პორტუგალიელმა ვინგერმა სანაკრებო პაუზის დროს საოცრად ითამაშა და თავის ნაკრებს დანიის დამარცხებაში დაეხმარა.
პორტუგალიელი, რამდენიმე წლის წინ ბარსელონაშიც მოხვდა, მაგრამ ესპანეთში თავი ვერ დაიმკვიდრა და უკან სამშობლოში დაბრუნდა სადაც, რუბენ ამორიმის სპორტინგში საუცხოოდ ათამაშდა და გუნდის ლიდერად ჩამოყალიბდა. მიმდინარე სეზონში მის ანგარიშზე 43 შეხვედრაში 9 გატანილი გოლია. მანჩესტერის გარდა, მოთამაშით არსენალი და ნიუკასლი ინტერესდებიან.
სპორტინგს თავისი ლიდერის შენარჩუნება გაუჭირდება, ლისაბონური კლუბი თავის ფეხბურთელს 50 მილიონად აფასებს. ტრინკაუს გადაწყვეტილებაში შეიძლება დიდი როლი რუბენ ამორიმმა ითამაშოს და მოთამაშე ოლდ ტრაფორდზე აღმოჩნდეს.