კელეჰერს ზაფხულში ახალ გუნდში ვიხილავთ
ლივერპულის მეორე მეკარე კიომინ კელეჰერი სეზონის ბოლოს “წითლებს„ დატოვებს. ირლანდიელ მეკარეს გუნდთან კონტრაქტი ეწურება და მის გახანგრძლივება არ იგეგმება. აქედან გამომდინარე ლივერპულის მეკარის მიმართ, დიდი ინტერესია და პრემიერ ლიგის გუნდები მზად არიან მის გადმოსაბირებლად.
კიომინთან პირად კონტაქტზე უკვე გავიდა ბორნმუთი, ანდონი ირაოლას გუნდს ზაფხულში ახალი მეკარე დასჭირდება, რადგან კეპა არისაბალაგას გამოსყიდვა არ იგეგმება და ესპანელი კვლავ ჩელსის დაუბრუნდება. სულაც არ არის გასაკვირი, რომ კელეჰერის მიმართ ამხელა ინტერესია, როდესაც ის ალისონს ანაცვლებს საკმაოდ კარგად გამოიყურება და ისიც გასაგებია, რომ მას სამომავლოდ პირველი ნომრობა სურს და ბორნმუთი ამის გარანტიას აძლევს.
ბორნმუთის გარდა, კელეჰერის დამატება: ჩელსის, ტოტენჰემს და ნიუკასლს სურთ. 26 წლის კელეჰერი ლივერპულის ღირსებას 2019 წლიდან იცავს და ყველა ტურნირზე 66 შეხვედრა აქვს ჩატარებული.