ლივერპული აქტიურად ეძებს არნოლდის შემცვლელს
გერმანიის მოქმედი ჩემპიონი ლევერკუზენის ბაიერი, მიმდინარე სეზონშიც ცდილობს ბაიერნისთვის კონკურენციის გაწევას. “წითლებისთვის“ მომდევნო სეზონი ჯერ კიდევ ბურუსით არის მოცული, რადგან არავინ იცის თუ ვინ წავა და ვინ დარჩება გუნდში. პრესაში აქტიურად წერენ, რომ გუნდს ჩაბი ალონსო დატოვებს და მადრიდის რეალში გადავა სამუშაოდ.
ასევე საუბრები არ წყდება ფლორიან ვირცის წასვლასთან დაკავშირებით, გერმანელი ფეხბურთელი ბევრ კლუბს სურს და თვითონ მოთამაშეც არ იქნება წინააღმდეგი გუნდის გამოცვლის. გუნდის განაპირა მცველით ჟერემი ფრინპონგით აქტიურად ინტერესდება ლივერპული “წითლები“ ნიდერლანდელს არნოლდის შემცვლელად მოიაზრებენ და მზად არიან მისი გამოსასყიდი თანხა €40 მილიონი გადაიხადონ.
თავად მოთამაშეც არის დაინტერესებული ახალი გამოწვევებით და ლივერპული მის სათამაშო სტილს, იდეალურად ერგება. ფრინპონგი ლევერკუზენში 2021 წლიდან ასპარეზობს ამ დროში ყველა ტურნირზე მის ანგარიშზე, 182 მატჩია და 29 გატანილი გოლი.