მანჩესტერმა თავდამსხმელი ბუნდესლიგიდან შეარჩია
თარიღი 19 Mar 2025, 13:48
როგორც, აქამდე მოგახსენეთ მანჩესტერ იუნაიტედი ზაფხულში აუცილებლად დაიმატებს ახალ თავდამსხმელს. რამდენიმე კვირის მანძილზე ბევრი ფორვარდის გვარმა გაიჟღერა და როგორც ჩანს მანჩესტერი ორი თავდამსხმელზე შეჯერდა, ორივე ეს შემტევი გერმანიის ბუნდესლიგაში ასპარეზობს, საუბარია უგო ეკიტიკესა და ბენჟამინ შეშკოზე.
სლოვენიელი და ფრანგი მიმდინარე სეზონს საკმაოდ მაღალ დონეზე ატარებენ და უდიდესი ალბათობით ორივე ფეხბურთელი სეზონის ბოლოს კარიერას ახალ კლუბში გააგრძელებს, მანჩესტერი ორივე ფეხბურთელს აკვირდება და ზაფხულის დასაწყისში უფრო გამოიკვეთება თუ რომელი გადავა სათამაშოდ ოლდ ტრაფორდზე. რაც შეეხება რასმუს ჰოილუნდს არაა გამორიცხული დანიელი შემტევი ტრანსფერში იყოს ჩართულია და კარიერა ან აინტრახტში ან ლაიფციგში გააგრძელოს.
ბუნდესლიგის ამ სეზონში ეკიტიკემ 25 შეხვედრაში 13 გოლის გატანა მოახერხა და 4 საგოლე პასის შესრულება, შეშკოს რაც შეეხება, მის ანგარიშზე შიდა ჩემპიონატში 10 გატანილი გოლია. ორივე ფეხბურთელის ფასი 70 მილიონს აღწევს და ამ თანხის გადასახდელად მანჩესტერი მზად იქნება.
როგორც ჩანს ვიქტორ ოსიმენი კარიერას სხვა კლუბში გააგრძელებს, ფეხბურთელი ჯერ ნაპოლიში დაბრუნდება შემდეგ კი ახალ კლუბში გადავა სათამაშოდ, მის მიმართ დიდი ინტერესს, პსჟე და ჩელსი იჩენენ.