მოიზე კინი პრემიერ ლიგაში ბრუნდება?
მიმდინარე სეზონში ფლორენციული ფიორენტინა შესანიშნავად გამოიყურება “იები„ მოულოდნელად სატურნირო ცხრილში მაღლა განლაგდნენ და ევროთასებისთვის იბრძვიან. რაფაელე პალადინოს გუნდი ყველასთან კონკურენციაში შედის და თავისი მეტოქის არ ეშინია. პალადინომ გუნდი ერთ მუშტად შეკრა და ეს ბრწყინვალედ მუშაობს.
სეზონის წინ, ფიორენტინამ იუვენტუსიდან 13 მილიონად მოიზე კინი დაიმატა და ვერავინ წარმოიდგენდა, რომ ეს ტრანსფერი ესე გაამართლებდა, პალადინომ საერთო ენა გამონახა იტალიელ თავდამსხმელთან და ფაქტი სახეზეა, კინი ბომბარდირობისთვის იბრძვის და იტალიის ეროვნულ ნაკრებშიც დაბრუნდა. ჩემპიონატში კინის ანგარიშზე 26 შეხვედრაა და 15 გატანილი გოლი.
შეგახსენებთ, რომ კინს პრემიერ ლიგაში თამაშის გამოცდილება უკვე აქვს, იტალიელი ფორვარდი ევერტონის ღირსებას იცავდა, მაგრამ წარუმატებლად “ლურჯების„ მაისურით კინმა 32 შეხვედრა ჩაატარა და მხოლოდ 2 გოლის გატანა მოახერხა.
მოიზეს კარგი ფორმიდან გამომდინარე მის მიმართ ტოპ კლუბების ინტერესი სულაც არ არის გასაკვირი, ფეხბურთელს კონტრაქტში გამოსასყიდი პუნქტი უწერია, რომელიც €52 მილიონს შეადგენს, რაც არც ისე პატარა თანხაა. ამ მომენტისთვის იტალიელით ინგლისური კლუბები ინტერესდებიან საუბარია: არსენალზე, ვესტ ჰემსა და ნიუკასლზე.