ნიგერიელმა შემტევმა, შესაძლოა, კარეირა პრემიერ ლიგაში გააგრძელოს
თარიღი 24 Mar 2025, 13:39
მომდევნო სატრანსფერო ფანჯრის დროს, ერთ-ერთი ყველაზე მოთხოვნადი ფეხბურთელი ალექსანდერ ისაკი იქნება. შვედი შემტევი საოცარ სეზონს ატარებს და ნიუკასლის უდავო ლიდერია, თუ "კაჭკაჭები" ჩემპიონთა ლიგის მიღმა დარჩებიან ისაკის შენარჩუნება ძალიან რთულია იქნება, ფეხბურთელის მიმართ ინტერესს არსენალი და ბარსელონა იჩენენ, თავის მხრის ინგლისური კლუბი თავის ლიდერში 150 მილიონს ითხოვს, რისი გადახდაც საკმაოდ რთული იქნება.
აქედან გამომდინარე, ინგლისური კლუბი უკვე ფიქრობს ისაკის შემცვლელზე. ერთ-ერთი მთავარი კანდიდატი ლევერკუზენის თავდამსხმელი ვიქტორ ბონიფეისია, ნიგერიელი გოლეადორი ზამთარში ახლოს იყოს ალ ნასრში გადასვლასთან, მაგრამ არაბულმა კლუბმა თავისი არჩევანი ჯონ დურანზე შეაჩერა. ამის გამო ნიგერიელი ლევერკუზენში დარჩა, მაგრამ ზაფხულში გუნდის დატოვების სურვილი აქვს და არის იმის შანსი, რომ ბონიფეისი სწორედ ინგლისში გადაბარგდეს სათამაშოდ.
ნიგერიელი ფორვარდი ლევერკუზენში 2 სეზონია რაც ასპარეზობს და ამ დროში, მის ანგარიშზე 56 ჩატარებული შეხვედრაა და 31 გატანილი გოლია. მიმდინარე სეზონში ბონიფეისმა ტრავმების გამო საკმაოდ ბევრი მატჩი გამოტოვა.