ნიკოლო ბარელას ზღაპრული ანაზღაურება არაბეთში - იტალიელმა, შესაძლოა, ნერაძური დატოვოს
თარიღი 28 Mar 2025, 14:50
მილანის ინტერის  და ვიცეკაპიტნის ნიკოლო ბარელას მიმართ, როგორც ყოველთვის დიდი ინტერესია და ეს ზაფხულშიც ასე იქნება, ამჯერად იტალიელი ნახევარმცველით არაბული კლუბები ინტერესდებიან, გასულ ზაფხულს ბარელას წაყვანა ლივერპულს სურდა, მანამდე ამის მცდელობა ნიუკასლს ჰქონდა, მაგრამ ნიკოლომ ინგლისური გუნდები უარით გაისტუმრა და ინტერში დარჩა.
მოახლოებულ სატრანსფერო ფანჯარაზე, მოთამაშით ალ ჰილალი ინტერესდება, საუდი პრო ლიგის ერთ-ერთ საუკეთესო კლუბს შუახაზის გაძლიერება იტალიელთ სურს. აპენინელისთვის ზღაპრული ანაზღაურება უკვე გამზადებულია, საუბარია წელიწადში €15 მილიონზე. შეგახსენებთ, რომ ბარელას ხელფასი ინტერში €6.5 მილიონია, რაც საგრძნობლად დაბალია არაბების შეთავაზებაზე.
თავად ინტერი, არც კი განიხილავს თავისი ლიდერის გასხვისებას ფეხბურთელს კლუბთან კონტრაქტი 2029 წლამდე აქვს და მისი დარწმუნება, არაბულ გუნდს ძალიან გაუჭირდება. მიმდინარე სეზონში ბარელას ანგარიშზე იტალიის ჩემპიონატში 26 ჩატარებული შეხვედრაა, 3 გატანილი გოლი და 6 საგოლე პასია, ნიკოლო ახლოს არის, თავის გუნდთან ერთად მორიგი სკუდეტოს მოგებასთან.